Як пофарбувати кухонний гарнітур?

Як пофарбувати кухонний гарнітур?

Рішення оновити кухонні меблі шляхом її фарбування є цілком розумним. Дійсно, навіщо купувати ще один гарнітур, якщо можна з мінімальними витратами повернути привабливість того, що є, тим більше ще цілком придатного. Залишається розібратися в тому, як пофарбувати кухонний гарнітур, щоб врахувати всі свої переваги і змусити меблі ще довго радувати око.

Зміст статті

  • Кольорове рішення
  • Підбір фарби
  • Технологія фарбування

Кольорове рішення

Весь гарнітур можна зробити однотонним. У такому випадку досить підібрати фарбу того кольору, який подобається. Це може бути нейтральний колір: приємний бежевий, бездоганний білий, відтінки сірого, коричневий. При бажанні внести в оформлення більше яскравості і визначеності можна вибрати один з спектральних кольорів або його відтінок.

Якщо планується використовувати два або кілька кольорів, то вдалими будуть наступні поєднання:

  1. Два нейтральних відтінку, наприклад білий і бежевий. Цей варіант підійде тим, кому подобається стриманість, спокій.
  2. Об'єднання нейтрального і спектрального квітів. Можна пофарбувати старий кухонний гарнітур, з'єднавши колір капучино з бузковим або бежевий з червоним. В такому випадку спектральний відтінок стане гарним акцентом на "рівному" фоні.

    "Райдужна" комбінація - два кольори спектра. Використовувати її треба з обережністю, щоб не "переярчіть". Хоча комусь до душі доведеться саме яскравість, святковість, неординарність. На колірному колі різко контрастують протилежні кольори, тому вражаючим виявиться, наприклад, лимонно-бузковий або оранжево-синій гарнітур. Використання кольорів-сусідів, наприклад блакитного і зеленого, сприяє створенню атмосфери спокійніше.

  3. Кілька поєднуваних кольорів. Можна нейтральну чорно-білу гаму розбавити червоним кольором або додати до жовтого та зеленого відтінків нейтральний бежевий. А більш сміливі рішення припускають навіть фарбування кожного елемента гарнітура в окремий колір.

Існують різні варіанти розподілу кольорів. Один з них - різне виконання верхньої та нижньої частини; як правило, при цьому нижні конструкції роблять темнішими. Інший спосіб - колірної мікс, коли відтінки приблизно в однакових пропорціях присутні знизу і зверху. Третій варіант - використання на загальному однорідному тлі декількох вставок іншого кольору.

до змісту ↑

Підбір фарби

Після вибору колірного рішення потрібно визначитися з тим, чим пофарбувати кухонний гарнітур, оскільки не будь-яка фарба є підходящою для цієї мети. Наприклад, акрилову краще не використовувати - хімічні впливи скоротять термін її служби. Слід придбати алкіду фарбу, яка більш стійка і вологостійка. Крім того, при виникненні забруднень гарнітур буде легко митися, і його поверхня не вигорить з часом.

Існує також спеціальна фарба для створення на поверхні цікавою фактури - глізаль. Спочатку вона, як і звичайна фарба, наноситься пензлем.Потім, в залежності від необхідного ефекту, використовуються зім'ятий поліетилен (для ламаних ліній), губка (для плямистості), жорстка кисть (для хаотичних смуг) і інші предмети, за допомогою яких рівний шар фарби перетворюється в надзвичайно красиве.

до змісту ↑

Технологія фарбування

Отже, якою фарбою пофарбувати кухонний гарнітур, вирішено. Залишається зробити це правильно. Для акуратної роботи краще зняти всі фасади і надати їм горизонтальне положення - так не будуть утворюватися патьоки. Бічні панелі допускається фарбувати на місці.

Треба позбавити гарнітур від усього, що можна відкрутити (ручки, петлі) або вилучити (скла). Якщо якісь, які не підлягають фарбуванню, деталі прибрати неможливо, їх слід захистити клейкою стрічкою; скла можна прикрити газетою, яку також потрібно по периметру закріпити скотчем.

Оброблювану поверхню необхідно зачистити - нерівності усуваються за допомогою наждачного паперу. Після цього підставу грунтується. Коли меблі буде пофарбована, слід її просушити. І на закінчення залишиться зібрати гарнітур, оселити на свої місця всі великі та дрібні деталі.

В результаті всієї проведеної роботи з'явиться можливість милуватися рідним, і в той же час оновленим, гарнітуром!