Як зробити реєстрацію на сайті?

Як зробити реєстрацію на сайті?

Кожен день користувачі Серф інтернет в пошуках потрібної інформації. Велика частина форумів і соціальних мереж вимагає авторизації для отримання доступу до даних. Таким способом власники сайтів набирають базу користувачів і відвідуваність. У вас є власний ресурс, але немає постійного контингенту користувачів? Давайте розберемося в тому, як зробити реєстрацію на сайті.

Реєстрація користувача на проекті означає його зацікавленість в інформації на сайті. Але не варто перевантажувати процедуру реєстрації зайвими формами і даними. Останнім часом при створенні аккаунта на ресурсі використовується лише логін. Користувач вводить бажаний логін і свою поштову скриньку. Через пару хвилин на вказану електронну адресу приходить лист з паролем до аккаунту або посилання на отримання пароля і активацію профілю. Втім, велика частина старих сайтів все ще застосовує колишню схему реєстрації акаунтів, в якій крім бажаного логіна потрібно вказувати пароль, поштову скриньку, ім'я та прізвище.

Отже, щоб не відлякати користувача від форми створення профілю, її потрібно робити одночасно простою і ефективною. Як зробити реєстрацію на своєму сайті і максимально убезпечити форму від злому?

Для реалізації реєстрації на сайті буде потрібна підтримка PHP і MySQL на хостингу. Якщо хостинг підтримує тільки HTML, то, на жаль, створити скрипт реєстрації на PHP у вас не вийде.Весь алгоритм авторизації на сайті можна поділити на кілька етапів:

 1. Користувач заходить на сайт, відкриває форму авторизації.
 2. Якщо він вже зареєстрований, то вводить пароль і логін в формі.
 3. Скрипт-обробник перевіряє отримані дані:
  • якщо введена пара логін / пароль вірна, то користувач авторизується на сайті;
  • якщо дані не коректні, то користувач знову повертається на сторінку з формою авторизації.
 4. Якщо користувач не зареєстрований, то сайт пропонує йому заповнити спеціальну форму для створення облікового запису.

Власне кажучи, реєстрація являє собою процес збереження даних про користувача в спеціальному "місці". В якості місця зберігання логінів і паролів користувачів сайту можуть бути використані текстові файли з розширенням. txt і. dat, XML-файл і база даних. Перші два способи вже віджили своє і вважаються небезпечними методами зберігання даних, так як будь-яка людина може отримати до них доступ прямо з адресного рядка браузера.

База даних на сьогодні є найкращим сховищем для користувача інформації. В БД зберігаються не тільки паролі та логіни, а й вся супутня інформація: електронні адреси, ПІБ та контактні дані користувача, його інтереси, місце розташування і т. Д.

нижчезазначених скрипт реєстрації користувачів є найпростішим. Ви можете прикрутити до нього капчу, щоб убезпечити себе від автореєстрації, додати нові поля і багато іншого.

Насамперед вам потрібно зробити базу даних на своєму хостингу через phpMyAdmin. Після чого створіть нового користувача і "прив'яжіть" його до бази даних. Наприклад, ви зробили базу з назвою "myuserbd", користувачем "myuser" і паролем "myuserpass".

натисніть на картинку для збільшення

Перейдіть в phpMyAdmin, виберіть новоствореного базу даних і виконайте наступний запит до бази (розділ SQL):

CREATE TABLE IF NOT EXISTS 'users' (

'id' int ( 8) NOT NULL auto_increment,

'login' char (32) collate utf8_unicode_ci default NULL,

'pass' char (32) collate utf8_unicode_ci default NULL,

PRIMARY KEY ( 'id'),

KEY 'login' ( 'login')

) ENGINE = MyISAM DEFAULT CHARSET = utf8 COLLATE = utf8_unicode_ci;

натисніть на картинку для збільшення

В БД "myuserbd" з'явиться нова таблиця з назвою "users". У таблиці є 3 рядки: ID (ID реєстрованого користувача), login (логін користувача) і pass (пароль користувача).

натисніть на картинку для збільшення

Тепер потрібно зв'язати базу даних і скрипт реєстрації. Створюємо файл bd. php, вписуємо в нього нижченаведений код і вказуємо назву бази, пароль і логін користувача.

$ db = mysql_connect ( "myuserbd", "myuser", "myuserpass");

mysql_select_db ( "mysql", $ db);

? >

Скрипт реєстрації користувачів складається з 4 файлів:

 • index. php - головна сторінка сайту з перевіркою інформації про авторизацію користувача;
 • reg. php - сторінка з формою реєстрації користувача;
 • testreg. php - файл, який відповідає за перевірку даних користувача;
 • saveuser. php - збереження введених даних в базу.

натисніть на картинку для збільшення

За бажанням ви можете додати в скрипт свої функції: відновлення забутого пароля, активацію облікового запису через e-mail, захист від ботів і автореєстрації.

Залишилося тільки завантажити наступний архів з вищевказаними PHP-файлами, прописати свої дані до БД у файлі bd. php і розпакувати його на хостингу в кореневу папку свого сайту. Як бачите, зробити реєстрацію на сайті нескладно.

Втім, є більш прості способи створення форм реєстрації користувачів. В інтернеті безліч готових скриптів з хорошим захистом, а практично всі CMS дозволяють користувачам реєструватися на сайті.