Як вибрати скакалку

Як вибрати скакалку

Скакалка - найпростіший спортивний тренажер: шнур і дві ручки. Але з якоїсь скакалкою вам буде зручно стрибати, а з якоюсь немає. Для того щоб було комфортно тренуватися, потрібно правильно підібрати скакалку. Вони розрізняються за призначенням, по конструкції, за матеріалом і за додатковими функціями. Крім того, скакалка повинна підходити особисто вам по довжині. Давайте про все це і поговоримо. А ще в кінці статті ви дізнаєтеся, як вибрати скакалку швидко, не вникаючи в тонкощі, і не помилитися.

Зміст статті

 • Призначення скакалки
 • Конструкція скакалки
 • Матеріал шнура
 • Функції та додаткові можливості
 • Довжина скакалки
 • Як вибрати скакалку швидко?

Призначення скакалки

Скакалки діляться на дитячі, звичайні, швидкісні і обтяжені.

 • Дитячі - найдешевші і прості скакалки з пластмасовими ручками і шнуром з ПВХ. Довжина не регулюється. Вони не підходять для активних фізичних навантажень, по довжині можуть бути закороткі для дорослих, але непогані для розминки.
 • Звичайні - скакалки для початківців. Легкий матеріал шнура (нейлон, ПВХ, мотузка). Регульована довжина. Пластмасові або дерев'яні ручки. Добре підходять для розминки.
 • Швидкісні - роблять більше обертів, ніж інші види. Призначені для тренування з метою спалювання жиру, але не підходять для накачування м'язів.
 • Обтяжені - обтяжені можуть бути ручки або шнур. Ручки утяжеляются за рахунок підшипників або спеціальних стрижнів. Така скакалка - найшвидший. Якщо ж обтяжать шнур, то скакалка буде повільної, зате дасть хороше навантаження на плечовий пояс.

до змісту ↑

Конструкція скакалки

Зверніть увагу на такі деталі:

 • Регульована або не врегульовані довжина.
 • Наявність знімних або не знімні обважнювачів.
 • Карабін для прикріплення шнура до ручки, що перешкоджає перехльостами і заплутування.
до змісту ↑

Матеріал шнура

Шнур буває гумовим (каучук), пластиковим, мотузковим, шкіряним, нейлоновим, з обплетеного сталевого троса, з намистинами. Для початківців підійдуть легкі матеріали - нейлон, пластик, мотузка. Новачки часто потрапляють скакалкою по ногах, і легкий матеріал допомагає уникнути серйозних травм. Досвідчені спортсмени можуть тренуватися з каучукової, шкіряної скакалкою, скакалкою-тросом. Дітям підійдуть ті ж легкі шнури, що і новачкам, але ще можна взяти скакалку з намистинами - з нею легше за все стрибати, вона добре "тримає дугу", що не заплутується.

Зверніть увагу на те, що дуже легкі і дуже важкі скакалки не підходять для швидкісних стрибків. Проблема зі швидкістю буде у нейлонових, мотузкових і шкіряних скакалок (через їх легкості) і у каучукових (через велику вагу). Найшвидкісніші - скакалки-троси.

до змісту ↑

Функції та додаткові можливості

Ви вже знаєте, що якщо ваша мета - просто розминатися, вам підійде звичайна скакалка. Для бажаючих схуднути потрібні швидкісні моделі, а для тих, кому хочеться мати хороші м'язи, - обтяжені. Крім того, зверніть увагу, як шнур кріпиться до ручок.Для швидкісних, подвійних стрибків і різних трюків зі скакалкою вони повинні кріпитися рухомим шарніром, який додає скакалці маневреності і перешкоджає перехлестам. До часто зустрічається особливостям можна віднести і можливість регулювати довжину, і порожнисті ручки, які набивають піском для обважнення.

У більш дорогих скакалок є вбудовані лічильники: механічний або електронний лічильник обертів, таймер, лічильник калорій, що спалюються. Ці функції не обов'язкові, але роблять тренування набагато приємніше. Можна не брати до уваги в розумі число стрибків, задати певний час тренування, а вже стимул у вигляді звіту, скільки пішло калорій, безцінний для бажаючих тримати свою вагу в нормі.

За останній час прогрес порадував новинкою. Це бездротова електронна скакалка з лічильником калорій і таймером. Незвична поки річ, вона може виявитися незамінною при заняттях в обмеженому просторі. А на підході - ще один винахід, правда, поки тільки у вигляді активно розробляється концепту: скакалка, в ручках якої знаходяться зарядні пристрої для батарей. Батарейки заряджаються під час стрибків, для повної зарядки потрібно близько 20 хвилин.

до змісту ↑

Довжина скакалки

Довжина скакалки залежить від вашого зростання.

Зростання (в м) Довжина скакалки (в м)
До 1, 5 м 2, 1 м
1, 51-1, 65 м 2, 4 м
1, 66-1, 82 м 2, 75 м
1, 83 і вище 3 м
до змісту ↑

Як вибрати скакалку швидко?

 1. Вона не повинна бути занадто легкою або занадто важкою. Найкраще для початку купити найпоширенішу скакалку - з ПВХ, з діаметром шнура 8-9 мм.
 2. Складіть скакалку вдвічі і візьміть її в витягнуті перед собою руки. Вона повинна стосуватися підлоги, але не лежати на ньому.Так ви визначите підходящу вам довжину. Втім, якщо скакалка буде трохи коротше і до статі діставати не буде, це дасть додаткове навантаження під час тренування.
 3. Вибираючи скакалку, зверніть увагу на її колір і запах. Яскраві кольори і сильний запах - знак того, що скакалка низької якості і в її складі можуть бути шкідливі токсичні речовини. Вибирайте скакалку натурального кольору і без запаху.