Як прикріпити дзеркало до стіни?

Як прикріпити дзеркало до стіни?

Дзеркала сьогодні повсюдно застосовують в дизайні приміщень, з їх допомогою візуально збільшують вільний простір або створюють певний стиль. Великі дзеркала відмінно виконують і своє пряме призначення - в них зручно оглядати себе в повний зріст. Спосіб того, як прикріпити дзеркало до стіни, може відрізнятися в залежності від вологості в приміщенні, матеріалу самої стіни і її облицювання.

Зміст статті

  • Закріплення дзеркал механічним способом
  • Закріплення дзеркал без свердління стін

Закріплення дзеркал механічним способом

Найпростіше прикріпити дзеркало з дерев'яною або пластиковою рамою: потрібно тільки прикрутити до ній металеві "вушка", а в стіну вкрутити дюбелі для них. Під дзеркало без рами можна підкласти лист фанери або ДСП, вирізаний по контуру скла, і скріпити їх ПмОбразними скобами з оцинкованої сталі. Далі лист кріпиться до стіни також через дюбелі і вушка. Іноді можна обійтися і без дерев'яної підкладки, а закріпити дзеркало на спеціальних скобах або кронштейнах, при цьому важливо точно розмітити місця для їх фіксації на стіні.

Іноді великі дзеркала мають отвори для монтажу, просвердлені на фабриці. Нерідко в комплект входять і анкерні болти з декоративними кронштейнами. Щоб прикріпити таке дзеркало, спершу потрібно докласти його до стіни і відзначити місця для свердління отворів під анкери.Після закріплення болтів можна навішувати на них дзеркальне скло, проклавши між ним і стіною картон або гумові смуги для згладжування нерівностей. Фіксується дзеркало на анкерах конічними гайками, які можуть закриватися декоративними елементами.

Прикріпити дзеркало до стіни ванної кімнати можна також за допомогою болтів. Якщо приміщення облицьовано плиткою, то під час свердління отворів необхідно дотримуватися обережності. Якщо дзеркало невелике, простіше використовувати спеціальний клей, нечутливий до вологи. З його допомогою на зворотній стороні дзеркала фіксуються металеві або пластикові кронштейни, і потім така конструкція приклеюється до висушеної і знежиреної плитці.

до змісту ↑

Закріплення дзеркал без свердління стін

Все частіше дзеркала кріплять за допомогою спеціальних стрічок. Вони являють собою смугу на основі спіненого поліетилену з шарами акрилового клею з кожного боку. Такими стрічками можна кріпити дзеркала до шорстким або не зовсім рівним стінам, позбувшись від забруднень і жиру на їх поверхні. Орієнтація смуг стрічки повинна бути вертикальною.

Навіть дотримуючись акуратність при розмітці і приклеюванні дзеркала на скотч, нескладно помилитися і прикласти його до стіни нерівно. Щоб уникнути перекосів, можна поруч з смугами клейкої стрічки нанести невелику кількість прозорого герметика. Тоді при контакті зі стіною можна буде трохи посувати дзеркало за рахунок піддатливості герметика і рівно його виставити, а вже потім щільно притискати скло для міцного схоплювання клейкої стрічки.