Як дізнатися, яка у мене материнська плата?

Як дізнатися, яка у мене материнська плата?

А воно вам треба взагалі? Віримо, що треба: в разі якихось неполадок в системі знати, з чого ця система складається, вкрай бажано, як мінімум, для виразної відповіді фахівця. Як дізнатися, яка у мене материнська плата? Як правило, від самого користувача потрібно дізнатися лише назва конкретної моделі, а технічні характеристики в міру необхідності перерахує Google. З'ясувати це можна трьома нескладними способами.

Хто має очі - той побачить

Найпростіше, що віддає примітивізмом рішення - вимкнути комп'ютер, зняти кришку і подивитися, що написано безпосередньо на самій материнській платі - тієї платформі, в яку встромлений все інше всередині системного блоку. Відомості про модель пишуться прямо на вільної поверхні, супроводжуючись часто фірмовим логотипом виробника. Як правило, написи ці добре помітні, на відміну від покажчиків до збірки.

натисніть на картинку для збільшення

Спосіб цей може не влаштувати власників ноутбуків і компактних або чудово "нафаршированих" системників: в першому випадку дістатися до материнської плати без розбору корпусу не вийде, у другому - плату не видно з-за величезної кількості проводів, відеокарт, плат розширення та іншого.А займатися розбиранням і подальшої складанням заради отримання відомостей не кожному хочеться.

Настільки ж просте, але трохи більш цивілізоване рішення - звернутися до документації. До будь-якої електроніці в коробку вкладають інструкцію і технічний паспорт, а якщо мова йде про системнике в зборі, то список комплектуючих може бути розміщений і на товарною накладною. Однак досвід показує, що документи губляться практично на наступний день після закінчення терміну гарантії. Крім того, мануал може бути створений один для цілої лінійки, а апаратна частина різних моделей різниться теж, аж до ревізій комплектуючих.

Хто має софт - так подивиться

Звернення до допомоги технологій - вирішення питання, гідне людини з 21 століття. Тим більше, витрати фізичної енергії і часу будуть мінімальні, а саме це і є метою застосування технічної думки. Щоб з'ясувати, яка модель материнської плати встановлена ​​в ПК або ноутбуці, нам знадобиться одна зі спеціальних утиліт, в безлічі гуляють по просторах Інтернету. Причому з цього самого Інтернету і виходити не доведеться: Intel, наприклад, пропонує безкоштовний аналізатор заліза ( // www. Intel. Com / support / ru / siu. Html). Просто натискаємо кнопку і чекаємо завершення процедури, після чого нам повідомлять про все, що у нас в системі працює.

Без підключення до інтернету, силами, наприклад, Windows 7, можна з'ясувати модель своєї материнської плати за допомогою програми msconfig. Знайдіть її через Пошук (Пуск - Пошук програм і файлів), запустіть, виберіть вкладку Сервіс і рядок Відомості про систему. Натисніть запуск і у вікні читайте рядок Виробник і Модель.

натисніть на картинку для збільшення

Найточнішу, велику і корисну інформацію про систему надають спеціальні програми.Зарекомендували себе PC Wizard, AIDA64, CPU-Z, а взагалі можна використовувати будь-які з категорії моніторингу комп'ютерного заліза. Деякі з них не вимагають установки і працюють навіть з зовнішніх носіїв. Як правило, робота з таким софтом інтуїтивно проста: запускаємо, чекаємо, поки програма збере відомості про систему, вибираємо або "сумарна інформація", або "системна плата", читаємо. У більшості таких програм дається тут же посилання на сайт виробника для звернення в техпідтримку або скачування драйверів.