Різниця між УЗД і 3d УЗД

Різниця між УЗД і 3D УЗД

Ультразвукове дослідження - невід'ємна частина сучасної діагностики. Як правило, його використовують для виявлення патології внутрішніх органів, а також в плановому порядку при вагітності. По суті, це перше знайомство майбутньої мами зі своїм майбутнім малюком. Така процедура проводиться кілька разів протягом всього періоду вагітності: перший раз УЗД проводять на 10-12 тижні, другий - на 20-24 тижні, останній - на 33-36 тижні вагітності. Ультразвук абсолютно безпечний для життя і здоров'я малюка, незалежно від того, чи була проведена звичайна ультразвукова діагностика або ж 3D УЗД. Сьогодні ми спробуємо відкрити завісу таємниці над тим, в чому ж різниця між двома цими дослідженнями.

Звичайна УЗД проводиться в двомірному вимірі, а його результат можна побачити на екрані монітора у вигляді плоскої чорно-білої картинки. Такий знімок не представляє для акушера-гінеколога нічого загадкового, і він з радістю покаже майбутній мамі, де знаходяться ручки, ніжки і сердечко майбутньої дитини. Будь-доктор зможе без праці виявити патологію за допомогою чорно-білої картинки, однак для пацієнта і вже, тим більше, для майбутньої матусі, картинка залишається загадкою. На проведення звичайного, двовимірного УЗД немовляти лікар витратить близько 15 хвилин.

ЗD УЗД представляє собою кольорову картинку в тривимірному зображенні. На ній можна на власні очі побачити частини тіла майбутньої дитини, хоча вони статичні.До того ж, воно дає батькам майбутнього малюка унікальну можливість розглянути зовнішність майбутньої дитини у всіх подробицях. Такий спосіб допомагає і лікарям - з його допомогою вони можуть розглянути деякі ділянки тіла майбутнього немовляти, які недоступні в звичайному вимірі. За допомогою 3D УЗД можна з більшою вірогідністю діагностувати зовнішні вади розвитку плода. Як і будь-який вид дослідження, ЗD УЗД, крім своїх плюсів, має і свої мінуси. Наприклад, часу на проведення ультразвукового дослідження в форматі 3D потрібно більше, ніж для проведення звичайного УЗД. Матусі повинні знати, що для того, щоб отримати чудову яскраву картинку в 3D зображенні, доведеться витратити близько 50 хвилин.

Зліва - звичайне УЗД. Праворуч - 3D УЗД

Отже, ми з'ясували, що звичайне УЗД показує плоску картинку, в той час як ЗD УЗД дозволяє розгледіти тіло малюка в обсязі. На звичайне дослідження можна витратити майже в три рази менше часу, ніж на тривимірне, але при цьому ЗD-дослідження дозволяє розглянути майбутнього малюка у всіх деталях.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Звичайне УЗД проводиться в двомірному вимірі, а ЗD-дослідження дозволяє побачити тіло майбутньої дитини у всіх деталях.
  2. Двомірне УЗД часто ускладнює діагностику зовнішньої патології плода, а за допомогою ЗD УЗД можна розглянути всі важкодоступні ділянки тіла плода.
  3. На проведення двомірного УЗ дослідження можна витратити 15 хвилин, а на ЗD УЗД йде близько 50 хвилин.